Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC UNHOŠŤ OS, stručná historie klubu a hokeje v Unhošti

20. 3. 2007

                                       HC UNHOŠŤ o.s. , stručná historie hokejového klubu 

Hokejový klub byl založen v roce 1932 , původní název HSSC Unhošť , dále se názvy klubu měnily

takto :  1934   HOSK SLOVAN Unhošť   1948 SOKOL Unhošť   1951 SOKOL STS Unhošť  

              1953   DYNAMO Unhošť   1969 TJ Unhošť   2006 HC Unhošť  .

V roce 1934 zastupitelstvo Města Unhošť dalo klubu souhlas k používání znaku města /JELEN S OBOJKEM NA KRKU / . V roce 1936 vznikla hymna unhošťských hokejistů , autor Viktor Černý .

Klub dosahoval nejlepších úspěchů v padesátých letech , dokonce v  roce 1951 se zúčastnil bojů o účast v nejvyšší hokejové soutěži . Jejich protivník z Karlových Varů byl tehdy bohužel úspěšnější .

    Nejslavnějším hráčem , který v Unhošti začínal byl František Pospíšil pozdější několikanásobný mistr republiky i mistr světa , hráč POLDI SONP Kladno a reprezentant tehdejší ČSSR .

    V šedesátých až sedmdesátých letech Unhošť hrála v divizní soutěži a zároveň bojovala o výstavbu umělé ledové plochy v Unhošti . Ta ale realizována nebyla . Přírodní kluziště absolutně nestačilo a mnoho zápasů a tréninků muselo být organizováno na umělých kluzištích v okolí , to znamenalo velkou náročnost organizační i finanční . To bylo i přes nadšení příčinou postupné redukce o  oddíly žáků a posléze i dorostu a v roce 1973  následnému odstoupení „A“ mužstva z divizní soutěže do okresní soutěže . Tato se hrála již převážně na ZS Kladno . Tuto hrála až do roku 2003  , kdy opět z finančních důvodů klubu  a časových možností hráčů opustila organizovanou soutěž ČSLH  . Spojením s amatérským klubem HAF Unhošť narostla hráčská základna takže byla vytvořena dvě hokejová mužstva bez omezení věku a výkonnosti , aby uspokojila zájemce z Unhoště a blízkého okolí v jejich sportovním vyžití .

    Od roku 2003 se hlásíme  k programům „SPORT PRO VŠECHNY a  SPORTUJ S NÁMI“ . Klub se tímto více zpřístupnil veřejnosti mající zájem o tuto hru . Naše 2 mužstva pravidelně měří své síly a hokejový um v průběhu celé sezony . Jejich výběr též hraje s několika dalšími teamy , např. Všeobecné fakultní nemocnice Praha - Karlovo náměstí , HC Žilina  atd.

Na závěr sezóny se výběr z našich týmů pravidelně poměřuje účastí na hokejové minilize v Berouně či jiném amatérském turnaji. V dubnu 2011 jsme postavili družstva dvě, výběry A a B, tyto odehrály turnaj v Letňanské hale v Praze.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář